تاريخ : دوشنبه 1393/8/5 تاریخ ایجاد:
کد خبر: 35791
پیوست دانشنامه امام حسین علیه السلام منتشر می‌شود

پیوست دانشنامه امام حسین علیه السلام منتشر می‌شود

مدیر گروه سیره‌نگاری پژوهشکده علوم و معارف حدیث از انتشار دو جلد پیوست دانشنامه امام حسین(ع) در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی دارالحدیث ـ حجت‌الاسلام سیدمحمود طباطبایی‌نژاد با اشاره به انتشار دانشنامه ۱۴ جلدی امام حسین(ع) در سال ۸۹ اظهار کرد:دانشنامه امام حسین(ع)یک اثر موضوعی است، بنابراین موضوع‌بندی مطالب این دانشنامه اقتضای تفسیر متون را داشت.

وی خاطرنشان کرد: دو جلد به عنوان پیوست به دانشنامه ۱۴ جلدی اضافه شد که در آنها متن کامل و پیوسته شش مقتل کهن و مشهور با ترجمه ذکر شده است. مدیر گروه سیره‌نگاری پژوهشکده علوم و معارف حدیث عنوان کرد: مبحث نقش زنان در حادثه کربلا بر دانشنامه افزوده شد، زیرا نقش زنان به صورت پراکنده در دانشنامه امام حسین(ع) آمده بود، ولی به نظر رسید که به صورت یک جا در بیانی مستقل در پیوست عرضه شود.

حجت الاسلام طباطبایی نژاد با بیان اینکه کتابشناسی دانشنامه امام حسین(ع) در انتهای جلد دوم پیوست آمده است، گفت: دو جلد نمایه‌های دانشنامه امام حسین(ع) در نظر گرفته شده که با احتساب این دو جلد دانشنامه امام حسین(ع) دارای ۱۸ جلد می‌شود. طباطبایی‌نژاد یادآور شد: تاکنون یک جلدگزیده دانشنامه امام حسین(ع)و دو جلد با عنوان شهادت‌نامه امام حسین(ع) و نرم‌افزار و سی دی دانشنامه امام حسین(ع) به همت دارالحدیث منتشر شده است.

وی یادآور شد: نقشه‌های دانشنامه امام حسین(ع) و دانشنامه امیرمومنان(ع) با توضیحاتی با عنواناطلس غدير و عاشورانیز به چاپ رسیده است.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :