تاريخ : یکشنبه 1393/9/9 تاریخ ایجاد:
کد خبر: 37121
الگوی اسلامی شادکامی نامزد جایزه کتاب سال

الگوی اسلامی شادکامی نامزد جایزه کتاب سال

کتاب الگوی اسلامی شادکامی، نوشته عباس پسندیده، نامزد جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دارالحدیث، ‌کتاب الگوی اسلامی شادکامی به «تعریف شادکامی»، «ساختار شادکامی»، «مبانی شادکامی»، «بنیاد شادکامی» و «عوامل مشترک رضامندی تکوینی»، «عوامل اختصاصی رضامندی در خوشایند»، «عوامل نشاط»، «الگوی اسلامی شادکامی»، «شادکامی در روانشناسی مثبت گرا»، اشاره کرده است.

نویسنده این کتاب معتقد است، شادکامی اصیل و پایدار آرزوی طلایی هر انسان است. چه بسا انسان هایی که آن را دنبال کردند و به دست نیاوردند. سؤال اول اینکه اساسا شادکامی چیست و ما به دنبال چه چیزی هستیم؟ سؤال دوم اینکه راه دستیابی به آن چیست و ما چه باید انجام دهیم؟ فرمول شادکامی عبارت است از زندگی شاد به اضافه زندگی خوب. در این اثر پایه نظری، نشاط و رضامندی و در سطحی کلان تر پایه نظری شادکامی بیان شده اند سپس عوامل تحقق زندگی شاد(نشاط) و زندگی خوب(رضامندی)، به تفصیل توضیح داده شده است. پژوهشکده اخلاق و علوم رفتاری مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث بر اساس نیازها و ظرفیت‌های فراوانی که متون دینی در حوزه روانشناسی دارد تلاش خود را بر تبیین این آموزه‌ها متمرکز کرده است.

کتاب «الگوی اسلامی شادکامی با رویکرد مثبت گرا» نوشته عباس پسندیده در ۶۲۴ صفحه تألیف شده و با قطع وزیری، جلد شومیز به همت انتشارات دارالحدیث منتشر شده است.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :