تاريخ : چهارشنبه 1394/10/2
کد خبر: 47651

کتاب «لواعج الاشجان فی مقتل الحسین(ع)» منتشر شد

کتاب «لواعج الاشجان فی مقتل الحسین(ع)» به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی برای نخستین بار به زبان عربی منتشر و روانه بازار کتاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، این کتاب که بزرگترین رویکرد حماسی در تاریخ بشریت را بیان کرده، توسط علامه فقید سید محسن امین عاملی نوشته شده وسید منذر حکیمآن را تصحیح کرده است.
کتاب « لواعج الاشجان فی مقتل الحسین(ع)» روایتگر مقتلاباعبدالله حسین(ع)است که به ۳ بخش تقسیم شده است، در بخش اول این کتاب آیات و روایتی درباره منزلت و شانامام حسین(ع)و فضیلت گریه بر این شهید والامقام بیان شده است.
عاشورا روز حزن و اندوه، سخنان پیامبران درباره روز عاشورا، خطبه های حضرت زینب(س) در کوفه وشام، خطبه امام سجاد(ع) در کوفه، شام و مدینه، دفن سر امام حسین(ع) و شهدای عاشورا از مهم ترین فصل های این کتاب به شمار می رود.
در این کتاب از مرگ معاویه تا دعوت کوفیان، مطالبی بیان شده که مباحث آخر کتاب نیز به پس از شهادت و نقل خطبه‌های اهل بیت در کوفه و شام اختصاص دارد. مؤلف در خاتمه از ۲ موضوع به طور جداگانه سخن گفته که یکی محل دفن سر مقدس و دیگری اطلاع امام از شهادت خود است.
کتاب « لواعج الاشجان فی مقتل الحسین(ع)» در یک هزار شمارگان و در قطع وزیری چاپ و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.
لازم به یادآوری است؛ علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند به فروشگاه های بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی مراجعه کنند.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :