مطالعه کتاب خرید کتاب دانلود کتاب
عنوان کتاب : حیاة الصدیقة فاطمة(ع)
پديدآورنده : محمد جواد مروجی طبسی
زمان پدیدآورنده: معاصر
محل نشر : قم
ناشر : بوستان کتاب
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1381ش
تعداد جلد : 1
تعداد صفحه : 336
قطع : وزیری
زبان : عربی
جستجو در Lib.ir

حیاة الصدیقة فاطمة(ع)

پژوهشی است تحلیلی و نقلی در باره زندگی و شخصیت فاطمه زهرا(س).

پژوهشی است تحلیلی و نقلی در باره زندگی و شخصیت فاطمه زهرا(س). در این اثر، سعی شده است با بهره گیری از آیات و روایات و منابع معتبر شیعه و سنی، زوایای زندگی و شخصیت الاهی، علمی و اجتماعی فاطمه زهرا(س) و دوران تلخ و شیرین حیات او تبیین و تشریح شود.

مؤلف با قلمی شیوا و روان و در قالبی مناسب، این مهم را به انجام رسانده است. ولادت، نام ها و لقب های فاطمه(س) و شخصیت و مقام او در نزد خدا و پیامبر(ص) و اهل بیت و زنان پیامبر و صحابه، و نیز، مقام و جایگاه او در عالم قیامت از جمله مباحثی هستند که در بخش نخست کتاب به آنها پرداخته شده است.

زندگی فاطمه زهرا پیش و پس از هجرت، ازدواج و مهریه او، علم، عصمت و محدثه بودن وی، و عبادت ها و خوف او از خدا و قیام، و اهتمام او به قرائت قرآن و دعا، و صبر و تواضع او نیز، مطالبی هستند که در فصل های بعدی، نویسنده آنها را مورد بررسی قرار داده است.

در بخش پایانی این اثر، در باره حجاب فاطمه زهرا(س) و اتهاماتی که به او وارد کردند، رثای وی در فقدان پدر، انواع رنج ها و مصیبت های فاطمه پس از رحلت پدر، دفاع او از امامت و وصی و وصایت، غصب فدک و موضع گیری های آن حضرت در برابر آن و ایام بیماری و شهادت، غسل و کفن و دفن وی، مباحثی ارائه شده است.