مطالعه کتاب خرید کتاب دانلود کتاب
عنوان کتاب : زندگانی حضرت فاطمه(س) و دختران آن حضرت
زمان پدیدآورنده: معاصر
محل نشر : تهران
ناشر : دفتر نشر فرهنگ اسلامی
نوبت چاپ : هشتم
تاریخ انتشار : 1379ش
تعداد جلد : 1
تعداد صفحه : 347
قطع : وزیری
زبان : فارسی
جستجو در Lib.ir

زندگانی حضرت فاطمه(س) و دختران آن حضرت

این کتاب، در باره زندگانی بانوی بزرگ اسلام، فاطمه زهرا(س) و دختران بزرگوارش حضرت زینب و ام کلثوم(ع) است.

این کتاب، در باره زندگانی بانوی بزرگ اسلام، فاطمه زهرا(س) و دختران بزرگوارش حضرت زینب و ام کلثوم(ع) است. نویسنده، اثر خود را به روش توصیفی و با بهره گیری از کتاب های شیعه و اهل سنت که عموما در پاورقی و یا در متن به آنها اشاره نموده، تألیف و آن را در هفت فصل تدوین کرده است.

فصل نخست، در ولادت فاطمه(س) است که در آن تاریخ و جریان ولادت، سخنان بزرگان در باره ایشان و نام های آن حضرت تشریح شده است.

فصل دوم، به دوران کودکی آن حضرت، و شدت علاقه پیامبر(ص) به او اختصاص دارد.

فصل سوم، در ازدواج، خواستگاری از ایشان، زناشویی، مهریه و جهیزیه و مراسم عروسی و شب زفاف آن حضرت است.

فصل بعدی را شمه ای از فضایل و کرامات ایشان تشکیل می دهد و در آن، ضمن نقل داستان هایی در باره حضرت فاطمه، از فعالیت اجتماعی زنان نیز، سخن به میان آمده است.

رحلت رسول خدا(ص) تا وفات فاطمه، عنوان فصل دیگری از کتاب است که در آن از مبارزات فاطمه، غصب فدک، حمله به خانه آن بانو و رویارویی او با خلیفه و ایراد خطبه در مسجد بحث شده است.

فصل پنجم کتاب، به وفات آن بانوی بزرگوار اختصاص دارد که بیماری، وصیتنامه، در گذشت، دفن، محل و تاریخ وفات زهرا(س) تشریح شده است.

زندگینامه حضرت زینب و ام کلثوم فصل پایانی کتاب است که در آن از ولادت، نام و کنیه، دوران کودکی، ازدواج، فضایل سفر به کربلا، حضور در عاشورا، خطبه خواندن در کوفه، در بارگاه یزید، درگذشت زینب گزارش شده و صفحاتی نیز، به ام کلثوم اختصاص یافته است.