تاريخ : یکشنبه 1400/10/26 تاریخ ایجاد:
کد خبر: 73980
کتاب «حکمت‌نامه عیسی بن مریم» در آفریقای جنوبی منتشر شد

کتاب «حکمت‌نامه عیسی بن مریم» در آفریقای جنوبی منتشر شد

رایزنی فرهنگی ایران در آفریقای جنوبی با مشاركت مؤسسه دارالحدیث، ترجمه انگلیسی كتاب «حكمت‌نامه عیسی بن مریم(ع)» را در قالب طرح تاپ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همراه فايل صوتي آن، چاپ و منتشر كرد.

رايزنی فرهنگی ايران در آفريقای جنوبی با مشاركت مؤسسه دارالحديث، ترجمه انگليسي كتاب«حكمت‌نامه عيسي بن مريم(ع)»را در قالب طرح تاپ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، چاپ و منتشر كرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت فرارسيدن سال نو ميلادی، رايزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ايران در آفريقای جنوبی با مشاركت مؤسسه علمی ـ فرهنگي دارالحديث، ترجمه انگليسي كتاب «حكمت‌نامه عيسي بن مريم(ع)» به همراه فايل صوتي آن (كتاب صوتي)، اثرآيت‌الله محمد محمدی ری شهریرا در قالب طرح تاپ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، چاپ و منتشر كرد.

اين كتاب از سوي انتشارات Fine Art Printers cc كه يكي از ناشران معتبر و فعال آفريقاي جنوبي است، منتشر و در اختيار علاقه‌مندان و دوستداران آموزه‌هاي ديني و پيروان حضرت مسيح(ع) قرار گرفت.

كتاب «حكمت‌نامه عيسي بن مريم(ع)» مجموعه‌ای از کلمات گهربار این پیامبر بزرگ در روایات اسلامی است که به قلم آیت الله محمدی ری شهری نوشته شده است.

هدف از نگارش این کتاب، ارائه تصویری کامل و حقیقی از زندگی و آموزه‌های این پیامبر بزرگ الهی است تا مرز میان جبهه مؤمنان موحد با جبهه کفر و دنیاپرستی روشن شود. به علاوه، تأسی به پیامبران الهی، اصلی پذیرفته شده در اسلام است و مسلمانان سبک زندگی ایشان به دور از پیرایه‌های تحریف را الگوی سعادت خویش می‌دانند.

در این اثر، علاوه بر ذکر متن روایات، توضیحاتی برای فهم بهتر متون نیز آمده است.

در طول تاریخ آموزه‌های انبیا الهی دارای پیام مشترک بر محور توحید و اخلاق استوار گشته است و این پیام مشترک نشانه پرهیز از طغیان و استبداد در رسالت جهانی ایشان است. قرآن عیسی بن مریم را با «قول الحق» و «کلمته» توصیف کرده و به شایستگی ستوده است.

او که به سلاح شناخت حق از باطل و نیز حکمت آراسته شده برای مردم کتاب انجیل آورده که هدایت و نور در آن جای دارد. روایات اسلامی نیز او را الگوی بندگی و اخلاق و کلماتش را سرشار از مَثَل‌های دلنشین و موعظه‌های حکمت آمیز خوانده‌اند.

کتاب حاضر علاوه بر آنکه دربردارنده مجموعه‌ای کم نظیر از مطالب اعتقادی و اخلاقی مشترک میان ادیان توحیدی است، می‌تواند به عنوان الگوی علمی و عملی برای گفتگوی میان تمدن‌ها و ادیان به حساب آید.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :