تاريخ : یکشنبه 1402/10/24
کد خبر: 76654

موسوعه‌ «التفسیر الأثری الجامع» رونمایی می‌شود

آئین رونمایی از موسوعه‌ «التفسیر الأثری الجامع» در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی،حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور؛ دبیر علمی این مراسم و مدیر مرکز التمهید للبحوث القرآنیه با اعلام این خبر گفت: موسوعه‌ «التفسیر الأثری الجامع» که در آن، روایات و اقوال فریقین در سه قرن نخست، با سبکی بدیع و به نحو مقارن، به قلم و کوشش مرحومآیت‌الله علامه معرفتنگارش شده و پس از ارتحال وی نیز باقی مجلدات‌ آن به سبک و سیاق ایشان و با بهره‌گیری از حدود ۷۰ هزار فیش فراهم شده در زمان حیات او، با همکاری موسسه التمهید للبحوث القرآنیه و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تألیف شده است.

وی افزود: ۶ مجلد از این موسوعه پیش از این و در زمان حیات و به قلم علامه معرفت منتشر شده بود و اینک ۱۱ مجلد دیگر نیز بر اساس منابع رسیده از آن عالم فقید مهیا شده که به قلم شاگردان ایشان و به همت حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی رستم‌نژاد با همکاری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و مرکز التمهید للبحوث القرآنیه و حمایت‌های بیت آیت‌الله معرفت به زیور چاپ آراسته شده است.

مدیر مرکز التمهید للبحوث القرآنیه، تصریح کرد: در آئین رونمایی حضرات آیات و حجج اسلام رضا استادی، علی‌اکبر رشاد، عبدالکریم بهجت‌پور، مهدی رستم‌نژاد و پروفسور نورالدین ابولحیه (از کشور الجزایر) سخنرانی خواهند داشت. همچنین اندیشمندانی به‌صورت ویدیو کنفرانس از سراسر جهان و از کشورهای آمریکا، انگلیس،‌ هند،‌ مالزی و الجزایر در این آیین حضور دارند.

بهجت‌پور اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه آثار مرتبط و اهدای رایگان نرم‌افزار موسوعه «التفسیر الأثری الجامع» از دیگر برنامه‌های این آیین رونمایی خواهد بود.

آیین رونمایی بین‌المللی از موسوعه‌ «التفسیر الأثری الجامع» صبح چهارشنبه ۲۷ دی ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۰۹:۳۰ تا ۱۲ به میزبانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در شهر مقدس قم، بلوار پانزده خرداد، خیابان شهید میثمی برگزار می‌شود.

منبع :ایکنا
خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :