تاريخ : پنج شنبه 1402/11/26 تاریخ ایجاد:
کد خبر: 76743
آئین اختتامیه «جشنواره دعا و صحیفه سجادیه» برگزار شد

آئین اختتامیه «جشنواره دعا و صحیفه سجادیه» برگزار شد

آئین اختتامیه «جشنواره دعا و صحیفه سجادیه» برگزار و از برگزیدگان فعال در حوزه دعا و صحیفه سجادیه تجلیل به عمل آمد.

دومین همایش سالانه ستاد گسترش فرهنگ دعا، با محوریت صحیفه سجادیه و تجلیل از شیخ کلینی، چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه در سالن شیخ صندوق آستان حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد و از برگزیدگان فعال در حوزه دعا و صحیفه سجادیه تجلیل به عمل آمد.

آیت‌الله صدیقی در این مراسم با اشاره به اهمیت کتاب صحیفه سجادیه اظهار کرد: اگر کسی می‌خواهد افسرده نشود و در وجود خود اسیر نباشد باید ایمان داشته باشد، این گوشه‌ای از نکات امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه است و این چنین مطالبی را تنها می‌توان در گوهر ناب صحیفه سجادیه یافت.

وی ادامه داد: یکی از نکات زیبا در صحیفه سجادیه که در زندگی امروز ما هم بسیار اثرگذار است موضوع بغض و حسادت است، امام سجاد(ع) در کتاب خود با خداوند اینگونه سخن می‌گوید «خدایا اگر من در مقابل کسی که نسبت به من زاویه دارد یا حسادت به می‌کند وضعیت من را تغییر بده». امام منظورش این است که خدایا اگر من در مقابل عداوت و دشمنی کسی قرار می‌گیرم در من تغییراتی را ایجاد کند، کار کن که من بتوانم این بغض و حسادت را به محبت تبدیل کنم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: امام در این گفتار خود از خدا می‌خواهد در مواجه با این افراد کاری کند که جاذبه‌اش بالا برود و گذشت بیشتری داشته باشد تا افراد مقابلش تحت تاثیر قرار بگیرند. این بیان امام به ما می‌آموزد که اگر دردی داریم خودمان می‌توانیم آن را درمان کنیم.

صدیقی ابراز کرد: اگر اهل صحیفه سجادیه باشیم به همه چیز خواهیم رسید و خیرخواهی در ما رشد می‌کند، البته در اینجا باید یادی کنم از مرحوم آیت‌الله ری شهری که موسس دانشگاه علوم و حدیث بودند و باعث شدند رویش‌های جدید در حوزه دعا و نیایش اتقاق بیافتد. در ضمن شهدا را فراموش نکنیم که امروز این آرامش را برای ما فراهم کردند که به راحتی می‌توانیم کار پژوهشی انجام دهیم.

وی افزود: امیدوارم آنچه امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه برای ما به یادگار گذاشتند را قدر بدانیم و دین خود را به آن ادا کنیم.

در بخش پایانی این نشست ازمرحوم آیت‌الله محمدی ری شهری، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، رمضان اوحدی، فاطمه گنجی، فاطمه احمدی، احمد رضایی، حجت‌الاسلام محمد صادق کفیل، حجت‌الاسلام محمدرضا اعدانی، حجت‌الاسلام سید جلال حسینی، حجت‌الاسلام وافی، محمد اکبرزاده، علی‌اکبر مداحی، حجت‌الاسلام سیدجلال حسینی، آیت‌الله رمضانی، علی علامه‌زاده، محمد علی طهرانچی و مسعود طاهری به عنوان فعالین در حوزه صحیفه سجادیه تجلیل به عمل آمد.

همچنین در این مراسم از خانواده شهدای والامقام ابراهیم هادی، محمدرضا علی اوسظ، عبدالله مداح، محسن گلستانی نیز تقدیر شد.

در این مراسم سیدمحمد هاشمی قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام میرلوحی، حجت‌الاسلام بهشتی، حامد منیری مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت، مرتضی طاهری و مهدی سماواتی و جمعی از فعالان حوزه دعا و نیایش حضور داشتند.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :