تاريخ : سه شنبه 1403/2/11 تاریخ ایجاد:
کد خبر: 76941
دهه کرامت فرصتی برای ترویج عشق به اهل بیت(ع) است

دهه کرامت فرصتی برای ترویج عشق به اهل بیت(ع) است

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مراسم دهه کرامت باید زنده، باروح و پویا باشد، گفت: عجیب‌ترین پدیده اجتماعی عشق مردم به اهل بیت(ع) است و اقداماتی که در دهه کرامت انجام می‌شود به معنای ترویج و تقویت عشق و جوشش است.

آیت‌الله محسن اراکی، عضو مجلس خبرگان رهبری در دیدار اعضای ستاد ملی دهه کرامت که ۱۰ اردیبهشت‌ماه برگزار شد، گفت: پیش از امام رضا(ع) مذهب تشیع در انزوا قرار داشت، در آثار شعرا و هنرمندان می‌توان به این موضوع یقین پیدا کرد و این موارد موضوعاتی است که هنوز به‌درستی در تاریخ تحقیق نشده است.

وی با بیان اینکه تبیین این نکات موجب می‌شود مردم قدر وضعیت امروز تشیع را بدانند، افزود: عجیب‌ترین پدیده اجتماعی عشق مردم به اهل بیت(ع) است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه نقش اولاد امام کاظم(ع) در انتشار این عشق و جوشش بی‌نظیر بوده است، اظهار کرد: اقداماتی که دهه کرامت انجام می‌شود نیز به معنای ترویج و تقویت این عشق و جوشش است.

اراکی با بیان اینکه این عشق و شور باید به جریان اجتماعی تبدیل شود، تصریح کرد: در دوران صفویه برخی مداحان با حضور در بازار‌ها به نوحه‌خوانی می‌پرداختند که یک اقدام بسیار مؤثر در تربیت مردم بود.

وی با اشاره به اینکه ارزش دهه کرامت باید حفظ شده و به یک اقدام روتین تبدیل نشود، یادآور شد: مراسم دهه کرامت باید زنده، باروح و پویا باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اولاد امام کاظم(ع) در کشور کانون‌های جریان فرهنگی هستند، گفت: اولاد امام کاظم(ع) محبت اهل بیت(ع) و اسلام را در نقاط مختلف به‌صورت یک جریان اجتماعی ترویج دادند.

وی با اشاره به اینکه مسئله حب اهل بیت(ع) در تمام جریانات اسلامی وجود دارد، بیان کرد: هیچ جریان اجتماعی به قدرت و گستردگی جریان محبت اهل بیت(ع) وجود ندارد. تمام کار اهل بیت(ع) معجزه و فرابشری است، باید این معجزات را تبدیل به داستان و فیلم کرده و به مردم معرفی کرد.

منبع :ایکنا
خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :