تاريخ : شنبه 1395/5/23
کد خبر: 52855
پیوند اعتاب مقدسه باعث استفاده بهتر از ظرفیت فرهنگی آنان می‌شود

پیوند اعتاب مقدسه باعث استفاده بهتر از ظرفیت فرهنگی آنان می‌شود

آیت الله محمدی ری شهری پس از ورود به مشهد برای شرکت در اولین اجلاسیه اعتاب مقدس جهان اسلام گفت: هماهنگی و پیوند میان تولیت های اعتاب مقدسه باعث استفاده بهتر از ظرفیت فرهنگی این اعتاب خواهد شد.

به گزارش ستاد خبریدهه کرامتآستان قدس رضوی،آیت الله محمدی ری شهریدر بدو ورود به مشهد مقدس گفت :
ما سال ها منتظر چنین وضعیتی بودیم و امیدوار بودیم خداوند توفیق بدهد یک هماهنگی و پیوندی بین تولیت های عتبات عالیات چه در خارج کشور و چه در داخل کشور روی دهد تا بتوانند از ظرفیت های فرهنگی این اعتاب مقدسه بهتر استفاده کنند.

ایشان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص عتبات عالیات گفت:
اعتاب مقدسه باید قطب های فرهنگی بشوند و به همین جهت این نقاطی که ظرفیت گسترده ای برای بهره برداری فرهنگی در زمینه های مختلف دارند می توانند با هماهنگی یکدیگر علاوه بر اینکه از ظرفیت های فرهنگی خودشان استفاده کنند خدمات بیشتر و بهتری چه در زمینه علمی،عملی و فرهنگی برای مردم داشته باشند و امیدوارم این گردهمایی زمینه ای باشد که نسل جوان بتوانند از ظرفیت های گسترده ای که در عتبات عالیات وجود دارد بیشتر استفاده کنند.

آیت الله ری شهری با اشاره به مقوله زیارت، به عنوان پیوند دهنده قلوب شیعیان تاکید کرد:
اصولا علاقه به اهل بیت(ع) در خمیره وجودی هر مسلمانی به ویژه پیروان اهل بیت(ع) است، ما اگر بتوان با مدیریتی قوی، فعالیت های فرهنگی و مذهبی این اعتاب را با یکدیگر هماهنگ کرد یک موج عظیمی از فضای فرهنگی مثبت بوجود خواهد آمد که می توان با آن در مقابل دشمنان اسلام و اهل بیت(ع) که در حال حاضر با یکدیگر متحد شده اند ایستاد.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :