تاريخ : یکشنبه 1395/10/19
کد خبر: 55729
انتقال شایسته پیامهای عاشورایی آستان حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) به جهانیان محقق شد

انتقال شایسته پیامهای عاشورایی آستان حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) به جهانیان محقق شد

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) گفت: با افتتاح دفتر رسانه ملی در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) پیامهای عاشورایی این قطب فرهنگی به جهانیان منتقل می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری،آیت الله محمّدی ری شهریدر مراسم افتتاح دفتر رسانه ملی در آستان مقدسحضرت عبدالعظیم الحسنی (ع)در جمع خبرنگاران گفت:
پیامهای مذهبی و فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) به عنوان قطب فرهنگی تهران، از طریق دفتر رسانه ملی در این آستان محقق شد.

محمّدی ری شهری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرموده اند؛ مراکز مذهبی باید به قطب های فرهنگی تبدیل شود، افزود: تشکیل دارالحدیث و پژوهشگاه قرآن و حدیث زمینه خوبی برای انتشار پیام های ارزشمند این مرکز معنوی  به جهانیان است.

وی به نکات مهم زیارت حضرت عبدالعظیم (ع) اشاره کرد و افزود:
این آستان مقدس به عنوان کربلای ایران و شعبه ای از حرم امام حسین (ع) مطرح شده و این نکته به این دلیل بیان شده که از معصوم (ع) روایت شده که ثواب زیارت این امامزاده واجب التعظیم با ثواب زیارت حضرت سیدالشهدا(ع) برابر است و این مطلب درباره هیچ امامزاده ای بیان نشده است.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) گفت:
از ظرفیت دانشگاه و پژوهشکده قرآن و حدیث، حوزه علمیه و دارالحدیث این بارگاه ملکوتی در راستای نشر معارف اسلام و تشیّع به نحو شایسته از طریق این دفتر استفاده خواهد شد.

محمّدی ری شهری در ادامه تصریح کرد: انواع برنامه های فرهنگی برای کودکان، جوانان، سالمندان و عموم مردم از سوی معاونت فرهنگی این آستان تدارک دیده شده است.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) ضمن قدردانی از همکاری رئیس سازمان صدا و سیما و تلاشهای جهادی تمامی دستاندرکاران گفت: صدا و سیما با این حرکت خوبی که انجام داده در انتقال پیامهای عاشورایی این مرکز سهم بسزایی ایجاد می کند.

مراسم افتتاح دفتر شبکه ۵ سیما در آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم (ع) با حضور رئیس سازمان صدا و سیما و آیت الله ری شهری برگزار شد.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :