تاريخ : یکشنبه 1399/2/7
کد خبر: 69756
پیام تسلیت آیت الله محمدی ری شهری در پی درگذشت آیت الله ابراهیم امینی

پیام تسلیت آیت الله محمدی ری شهری در پی درگذشت آیت الله ابراهیم امینی

آیت الله محمدی ری شهری، در پیامی درگذشت عالم پارسا و مجاهد، مرحوم آیت‌الله حاج شیخ ابراهیم امینی را تسلیت گفت.

آیت الله محمدی ری شهری، در پیامی درگذشت عالم پارسا و مجاهد، مرحوم آیت‌الله حاج شیخ ابراهیم امینی را تسلیت گفت.

متن پیام تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت عالم پارسا و مجاهد خستگی ناپذیر حضرت آیت الله حاج شیخ ابراهیم امینی را به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حوزه های علمیه، ارادتمندان و خاندان معظم ایشان تسلیت می گویم.

او یکی از استوانه های علمی، عملی، سیاسی و فرهنگی جامعه ما بود که در نهضت اسلامی از ابتدا تا کنون حضور جدی داشت و همواره در کنار امام راحل و خلف صالح آن بزرگوار بود.

این جانب نزدیک به سه دهه و از نزدیک با ایشان آشنا و در حلقه ارادتمندان شان بودم. ایشان در زندگی پر برکت خود چند ویژگی برجسته داشت:

۱. تلاش صادقانه، پشتکار و پرکاری:
آیت الله امینی از آغاز جوانی تا روزهای پایانی زندگی پر برکتش، حتی در حال بیماری نیز قلم را بر زمین نگذاشت و سنگر خدمت را ترک نکرد.

۲. زمان شناسی:
او عالمی زمان شناس بود و علم خود را برای خدمت خلق خدا به کار گرفت؛ نه برای بزرگ کردن نام خود یا انباشته کردن کتابخانه ها. از این رو نوشتن برای کودکان، نوجوانان، و عموم مردم را وظیفه و در شان خود می دانست و از نوشتن کتاب های ساده ابایی نداشت. کتاب های خواندنی او به زبان های مختلف ترجمه و در خدمت سایر جوامع اسلامی قرار گرفته است.

۳. ساده زیستی:
او به حق الگوی زهد و ساده زیستی بود؛ زندگی ساده و بی آلایش و رفتار بی تکلف ایشان می تواند سرمشقی قابل پیروی برای همه خدمتگزاران مردم باشد.

این حقیر در روزهای اخیر، به سوگ دو دوست صمیمی و قدیمی و دو خدمتگزار صادق نشسته ام: آیت الله سید جعفر کریمی و آیت الله ابراهیم امینی؛ روحشان شاد و درود و سلام خدا همواره بر آنان باد، روزی که دیده به جهان گشودند و روزی که از دنیا رفتند، و روزی که زنده می شوند.

محمد محمدی ری شهری

۹۹/۲/۷

دوم رمضان المبارک ۱۴۴۱

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :