تاريخ : یکشنبه 1400/7/18
کد خبر: 72613
مردم در آزمون های سخت، همواره پشت نظام و رهبری ایستاده اند

مردم در آزمون های سخت، همواره پشت نظام و رهبری ایستاده اند

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام در آیین تجلیل از حافظان کل قرآن مرکز آموزش قرآن کریم، گفت: مردم ایران در همه ناملایمات و سختی ها هیچگاه، نظام و رهبری را تنها نگذاشته اند و همواره از این آزمون های الهی سربلند بیرون آمده اند.

به گزارش روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، پانزدهمین مراسم تجلیل از حفاظ مرکز آموزش قرآن آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با حضور تولیت آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم علیه السّلام،آیت‌الله محمدی ری ‌شهریو همچنین جمعی از مسئولین، مدیران و اساتید قرآنی برگزار شد.

در این مراسم عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در این شرایط که دشواری هایی بر اثر دشمنی های کینه توزانه دشمنان برای مردم شکل گرفته است از جمله سخت ترین دوران های تاریخ  است که تاکنون بر جمهوری اسلامی ایران گذشته و مردمی که در مراحل مختلف از آزمون های گوناگون سربلند بیرون آمده اند، در آزمون کنونی نیز سربلند و ان شاء الله زمینه ساز تشکیل حکومت جهانی  به رهبری حضرت ولیعصر(عج) خواهیم بود.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) اظهار داشت: پیامبر خدا (ص) و امام صادق(ع) می فرمایند: اهل قرآن در میان انسان ها دارای درجات والایی هستند بجز از پیامبران [و معصومین] که در بلندترین مقامات هستند؛ پس حقوق اهل قرآن را رعایت کنید؛ اینان نزد خداوند دارای اجر و قرب بالایی هستند.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث افزود: طبق روایات افرادی که حافظ قرآن هستند حامل قرآن و از اولیاء خدا هستند و هرکس با حاملان قرآن دشمنی کند در حقیقت با خداوند دشمنی کرده است و اگر کسی آنان را دوست داشته باشد گویی که خداوند را دوست دارد و کسی که قرآن را با خود حمل می کند در حقیقت حامل پرچم اسلام است.

این حافظ و مفسر قرآن کریم ضمن قدردانی از همه اساتید و خدمتگزارانی که زمینه ساز توسعه فرهنگ قرآن میان نوجوانان و جوانان هستند، با بیان این که حفظ و آموزش قرآن کریم نعمت بزرگی برای آموزش‌دهندگان و آموزش‌دیدگان به شمار می‌رود؛ بیان کرد: حفظ قرآن کریم توسط حافظان نوجوان برای پدران و مادران افتخاری بس بزرگ و عظیم است که نصیب آنها شده است.

رئیس مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث تأکید کرد:  حافظان پس از حفظ باید در تثبیت نیز اهتمام ویژه داشته باشند. حفظ قرآن کریم آسان است اما تثبیت و فهم و عمل به آیات آن بسیار دشوار است و شایسته است حافظان محترم به این امر اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی با اشاره به خاطراتی از آیت الله بهجت رحمت الله علیه گفت: ایشان به حفظ قرآن و همچنین نگهداری محفوظات خیلی تأکید داشتند و در مواردی که محضرشان می رسیدم به من می‌فرمودند که روزی یک جزء قرآن بخوانید تا قرآن را فراموش نکنید و همچنین تأکید داشتند که این مرور در زمان های مختلف شبانه روز انجام شود که با خستگی همراه نباشد.

آیت الله محمدی ری شهری خاطر نشان کرد: شما جایگاه بزرگی دارید و به شما و به خانواده های محترمتان تبریک می گوئیم و این مقام، برای کشور و شهرستان ری افتخار بزرگی است. شما باید تلاش کنید این ثروت را حفظ کنید؛ زیرا این ثروت قابل قیاس با هیچ ثروتی نیست.

در این مراسم از  ۹نفر حافظانی که در سال تحفیظی گذشته با حضور در دوره‌های آموزشی این مرکز موفق به حفظ کل قرآن شده‌اند، با اهداء جوایز نفیس و تقدیرنامه تجلیل به عمل آمد.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :