تاريخ : شنبه 1400/11/2
کد خبر: 73987

«عرفان در آیینه قرآن و روایات» به بازار نشر رسید

کتاب «عرفان در آیینه قرآن و روایات (عرفان نظری)» به قلم حجت الاسلام والمسلمین حسن رمضانی عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن منتشر شد.

کتاب «عرفان در آیینه قرآن و روایات (عرفان نظری)» به قلمحجت الاسلام والمسلمین حسن رمضانیعضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن منتشر شد.

در معرفی این کتاب آمده است: در مقام بیان خاستگاه عرفان اسلامی می‌توان بر دو امر تکیه و تأکید کرد: نخست، فطرت و نوع خلقت انسان‌هاست که ایجاب می‌کند هر انسانی بتواند به اندازه قابلیّت و تلاشش، ذوقیّات و کمالات عرفانی را تجربه نماید و در خود شکوفا سازد؛ دوم، فرهنگ غنی و تعالیم ناب اسلام، قرآن و روایات اهل بیت(ع) است که مطمئن‌ترین بستر و نیز بهترین عامل برای رشد و به قعلیّت رسیدن قابلیّت‌های انسانی می‌باشد و می‌تواند انسان‌ها را با بهترین شیوه و مصون‌ترین طریقه به سرمنزل مقصود برساند.

به گفته مؤلف این اثر، تحقیق پیش رو با عنوان «عرفان در آینه قرآن و روایات(عرفان نظری)» سعی دارد اسلامی و قرآنی بودن این میراث گرانقدر را روشن سازد و ابرهای تیره و تار بدبینی‌ها و سوءتفاهم‌ها را بزداید و بدین گونه راه را برای کمال‌جویان و حق‌طلبان هموار کند و موانع را از سر راه آنان بردارد.

کتاب «عرفان در آیینه قرآن و روایات (عرفان نظری)»  در ۳۹۶ صفحه و با قیمت ۹۵ هزار تومان از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وارد بازار نشر شده است.

منبع :ایکنا
خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :