مطالعه کتاب خرید کتاب دانلود کتاب
عنوان کتاب : رایانه و فضای مجازی
پديدآورنده : سید حمیدرضا محمودزاده حسینی
ناظر علمی : احسان سرخه‌ای
ويراستار : رضا بابایی
زمان پدیدآورنده: معاصر
محل نشر : قم
ناشر : سازمان چاپ و نشر دارالحدیث
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1398
تعداد جلد : 1
تعداد صفحه : 223
قطع : وزیری
زبان : فارسی
شابک : 978-622-207-085-4
جستجو در Lib.ir

رایانه و فضای مجازی

این کتاب علاقه مندان را با مهم ترین نکات نظری و علمی در زمینه رایانه و فضای مجازی آشنا می‌کند و بر آگاهی به مبانی، فواید و آسیب های این فضا می‌افزاید.

رایانه و فضای مجازی

این کتاب علاقه مندان را برای آشنایی با مهم ترین نکات نظری و علمی در زمینه رایانه و فضای مجازی یاری می کند و برای آگاهی به مبانی، فواید و آسیب های این فضا می افزاید. هدف اصلی، توانمند سازی دانش پژوهان برای به کارگیری ابزارها و شیوه‌های الکترونیکی در فعالیت های علمی است.

در این مجموعه، جدیدترین ابزارها و روش‏های کمک‏آموزشی و آنچه را که در ارتقای آموزش و پژوهش در حوزۀ علوم قرآن و حدیث مؤثر است، با نظرداشت نیازهای اصلی فعالیت‏های علمی و دانشگاهی، در قالب پانزده درس، معرفی شده است.

بخشی از پیش‌گفتار کتاب:

... بهره‌‏گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات، چنان گسترده و بدیهی شده است که دیگر کسی دربارۀ اهمیت و ضرورت آن تردید نمی‌‏کند و اگر سخنی یا ابهامی باقی باشد، بیشتر دربارۀ روش‏های به‏‌کارگیری این ابزارها است.
خوشبختانه متولیان بازنگری و طراحی عناوین و سرفصل‏‌های آموزشی رشته‌‏های مرتبط با علوم قرآن و حدیث نیز این ضرورت را دریافته و با پیش‏بینی واحدهایی درسی در برنامۀ رسمی آموزش عالی، زمینۀ آشنایی بهتر و روشمند دانشجویان را با مبانی و ابزارهای کاربردی رایانه و فضای مجازی فراهم کرده‌‏اند.
به‏حتم سرمایه‏گذاری و اهتمام به این شیوۀ آموزش، آثار فراوانی در تقویت و آسان‏سازی فعالیت‏های علمی و پژوهشی داشته، تأثیرگذاری دانشجویان را در عرصه‌‏های علمی، فرهنگی و تبلیغی افزایش خواهد داد.
از زمانی که مقرر شد تدوین متن این درس‏نامه بر عهدۀ این دانش‏آموز باشد، بضاعت اندک و توان محدود خویش را به‏ کار گرفت تا آنچه را در طی بیش از بیست سال فعالیت علمی و اجرایی در این زمینه آموخته‏ و کاربرد آن را در عرصه‌‏های مدیریتی، پژوهشی و رسانه‌‏ای تجربه کرده است، خالصانه و فروتنانه به پویندگان مسیر دین و دانش تقدیم کند.
البته به دلیل گستردگی موضوعات مرتبط با این فناوری و محدودیت واحدهای درسی، امکان پرداختن به همۀ مسائل مربوط وجود نداشت. بدین رو به طرح مطالب کاربردی‏‌تری و قابل ارائه در طول یک نیم‏سال تحصیلی بسنده شده است.
شایان ذکر است که با توجه به غلبۀ اهداف رفتاری در این دوره و ضرورت رسیدن فراگیران به مهارت‏هایی عملی، تنها در صورتی می‏توان به موفقیت و اثربخشی این اثر امیدوار بود که در کنار مباحث نظری، آموزش‏‌های کارگاهی و تعاملی نیز ارائه گردد و فراگیران زیر نظر مدرسان مجرب، مهارت‏‌های عملی را نیز بیاموزند. بنابراین می‏بایست بخشی از ارزشیابی دوره، معطوف به سنجش توانایی‌‏های کاربردی باشد.

عناوین درس‌ها:

فناوری اطلاعات و ارتباطات،
فواید فاوا در فعالیت های علمی،
آسیب شناسی فاوا،
اصطلاحات کاربردی فضای مجازی،
نگارش الکترونیکی،
ارتباطات الکترونیکی،
نشر الکترونیکی ،
جستجوی الکترونیکی ،
آموزش و بادگیری الکترونیکی.