تاريخ : یکشنبه 1400/9/14
کد خبر: 72747
اهدای مجموعه موسوعة الشریف المرتضی به تولیت آستان‌های مقدس عراق

اهدای مجموعه موسوعة الشریف المرتضی به تولیت آستان‌های مقدس عراق

آیت الله محمدی ری شهری، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، در سفر به عراق، ضمن تشرف به عتبات عالیات، با تولیت آستان های مقدس و بقاع متبرکه این کشور، دیدار و مجموعه موسوعة الشریف المرتضی را به ایشان اهدا کرد.

آیت الله محمدی ری شهری، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) در فرودگاه نجف اشرف مورد استقبال مسئولین آستان مقدس حضرت عباس علیه السلام، سرکنسول ایران و همچنین نماینده سازمان حج، قرار گرفت.

در ادامه آیت الله محمدی ری شهری با حضور در عتبات عالیات، با تولیت‌های حرم امام حسین (ع)، حرم حضرت اباالفضل (ع)، حرم امامین عسکریین علیهما السلام، حرم امامین جوادین علیهماالسلام و رئیس دیوان وقف شیعی در کشور عراق، مسجد کوفه و حرم امامزاده سید محمد (ع) در شهر بلد دیدار و گفت‌وگو کرد که دیدار با تولیت حرم حضرت امام علی (ع) در نجف اشرف از دیگر برنامه‌های این سفر خواهد بود.

در این دیدارها بر تعامل هرچه بیشتر آستان‌های مقدس اهل‌بیت علیهم‌السلام در جهان اسلام و انجام طرح‌ها و اقدامات مشترک در راستای ترویج معارف اهل‌بیت علیهم‌السلام با توجه به ظرفیت‌های معنوی این بقاع متبرکه در نشر آموزه‌ها و فرهنگ ناب خاندان آل الله علیهم السلام، تاکید شد.

همچنین کتاب «موسوعة الشریف المرتضی» (قریب ۵۰ جلد) که مشتمل بر تألیفات و مقالات و دیوان اشعار،سید مرتضی علم الهدی (ره)است؛  توسط آیت الله محمدی ری شهری به تولیت‌های حرم های اهل بیت علیهم السلام در کشور عراق اهدا شد.

گفتنی است، در این سفر آیت الله محمدی ری شهری در شهر بغداد نیز به زیارت مزار شریفشیخ کلینی (ره)از محدثان بزرگ شیعه و نویسنده کتاب شریف«الکافی»، مشرف شد.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :