تاريخ : پنج شنبه 1395/6/25 تاریخ ایجاد:
کد خبر: 53475
آشنا کردن هرچه بیشتر جوامع با سیره و اندیشه اهل بیت عصمت و طهارت‌(علیهم السلام)

آشنا کردن هرچه بیشتر جوامع با سیره و اندیشه اهل بیت عصمت و طهارت‌(علیهم السلام)

افکار انحرافی وهابیت و سلفی‌گری در جهان اسلام فتنه ایجاد می‌کند و رمز مصون سازی در برابر این فتنه‌ها آشنا کردن هرچه بیشتر جوامع با سیره و اندیشه اهل بیت عصمت و طهارت‌(علیهم السلام) است.

به گزارش آستان نیوز، ‌حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در این دیدار که ظهر امروز چهارشنبه ۲۴ شهریورماه در حرم مطهر رضوی برگزار شد،‌ وهابیت را فتنه‌ امروز جهان اسلام معرفی و خاطرنشان کرد: افکار انحرافی وهابیت و سلفی‌گریدر جهان اسلام فتنه ایجاد می‌کند و رمز مصون سازی در برابر این فتنه‌ها آشنا کردن هرچه بیشتر جوامع با سیره و اندیشه اهل بیت عصمت و طهارت‌(علیهم السلام) است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، اهل سنت را محبانائمه اطهار(علیهم السلام)خواند و با تاکید بر اینکه داعش را نمی‌توان به هیچ عنوان اهل سنت دانست، تصریح کرد: وهابیت با ابزارهای تبلیغی عظیم، پول‌های حرام و مفتی‌هایی حرام خواری که فتواهایی خلاف شرع و انسانیت می‌دهند، به جان اسلام افتاده‌ و وضعیت تاسف باری را برای کشورهای اسلامی رقم زده‌ است.

عضو مجلس خبرگان رهبری‌ با بیان اینکه اندونزی کشوری با جمعیت بالا و مردمی خوش قلب است، گفت: مجمعاهل بیت(ع)اندونزی باید از این ظرفیت برای روشنگری و مصون سازی در برابر تفکرات انحرافی و افراطی وهابیت استفاده کند و راه این مصون سازی اشاعه سیره اهل بیت(ع)، بصیرت آفرینی، روشنگری درباره چهره استکبار و آشکار کردن حامیان حقیقی داعش و وهابیت است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی بر اهمیت موضوع روشنگری اذهان عمومی تاکید و اظهار کرد: مقاومت، مجاهدت و ایستادگی مسلمانان در طول تاریخ مایه پیشرفت و بقای اسلام بوده است و امروز نیز مسلمانان باید در برابر موانع و مشکلات ایستادگی داشته باشند و در این راه از خداوند متعال و حضراتمعصومین(علیهم السلام)یاری بجویند.

لازم به ذکر است، در این دیدار چند تن از اعضای مجمع اهل بیت(ع) اندونزی، به ارائه گزارش عملکرد این مجمع پرداختند و دیدگاه‌های خود را درباره وحدت جهان اسلام مطرح کردند.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :